U11 Drenge

U11 – Drenge årgang 2013, 2014

Vi er omkring 25 friske drenge , som giver den gas til træning 2 gange om ugen.

Vi er et trænerteam, der går op i, at håndbold først og fremmest skal være sjovt. Derfor vægter vi kammeratskab og god holdånd højt, da det er gennem god trivsel, vi opnår mest som hold.

Lyder det som noget for dig, så kontakt en af trænerne for aftale om en prøvetræning.

Træningstider:

DAGTIDSPUNKTHALBEMÆRKNING
Mandag17.00-18.451Løbetræning 17.00 -17.30
Haltræning 17.30 – 18.45
Torsdag16.00-17.302

Træner:

 Elisabeth Bakmann
Mobil: 51216643
Mail: Elisabethbakmann@gmail.com
Jacob Schütz
Mobil: 26127020
Mail: jacob@schutz.dk
Kasper Duchnik
Mobil: 30549829
Mail: kasper.duchnik@youseepost.dk
Rune Holstvig
Mobil: 25606771
Mail: rune@holstvig.dk

Link til holdets kontaktside på holdsport

Kontaktperson til bestyrelsen:

 Jamie B. Fischer
Mobil: 60181072
Mail: jamie.b.fischer@gmail.com
Oliver Liliendahl
Mobil: 21701950
Mail: oliver.liliendahl@gmail.com

Tilmelding:
Alle er velkomne til at deltage i prøvetræning og se om det er sjovt at være med.
For indmeldelse brug venligst vores tilmeldingsblanket